Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SS8014-910-55 |
| Brand Name | Scotch & Soda |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Silver |
| Detailed lens color | Green Shaded Flash Gun Metal |
| Frame color | Silver |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 4894917004918 |















