Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | REBEL-OXZ-58 |
| Brand Name | Smith Optics |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Blue Crystal |
| Detailed lens color | Blue Mirror Multilayer Chromapop |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736143354 |















