Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 143.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | STR3009S-002AS-55 |
| Brand Name | Trussardi |
| Arm length | 143.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Shiny Light Gunmetal |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 8052237084713 |















