Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 21.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | STR330F-0703B-55 |
| Brand Name | Trussardi |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 21.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Blue Avio |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 8052237086342 |















