Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | STR339F-722B-52 |
| Brand Name | Trussardi |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Tea Stripe |
| Detailed lens color | Dark Grey |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 840401800560 |















