Lens Width: 70.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 129.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 61033-102-02 |
| Brand Name | 100 Percent |
| Collection | Glendale |
| Arm length | 129.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Soft Tact Washed Out Neon Yellow |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Yellow |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 70.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 841269181037 |













