Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 141.0 mm
Arm Length: 129.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 60017-00003 |
| Brand Name | 100 Percent |
| Collection | Kasia |
| Arm length | 129.0 mm |
| Bridge width | 141.0 mm |
| Detailed frame color | Soft Tact Army Green |
| Detailed lens color | Grey Green |
| Frame color | Green |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 841269193160 |













