Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 11.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA1056-S-D51-61 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 11.0 mm |
| Detailed frame color | Black Blue |
| Detailed lens color | Blue Gradient |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736777764 |















