Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CA8038-S-KB7-61 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Grey |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Wrap |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 716736231211 |














