Movement: Automatic
Case Width: 34.0 mm
Water Resistance: 50 m (165 feet)
| SKU | FAB-200 |
| Brand Name | Faberge |
| Collection | Agathon |
| Band Colour | Black |
| Band length | 7.0 in |
| Band Material | Leather |
| Band type | Strap |
| Band width | 18.0 mm |
| Clasp | Pin Buckle |
| Case back | Exhibition |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant |
| Case material | 18K White Gold |
| Case shape | Round |
| Case width | 34.0 mm |
| Water resistance | 50 m (165 feet) |
| Dial color | Black |
| Crown | Pull and Push Crown |
| Movement type | Automatic |
| UPC |














