Movement: Automatic
Case Width: 41.0 mm
Water Resistance: 100 m (330 feet)
| SKU | 49420B |
| Brand Name | Gevril |
| Collection | Gotham |
| Band Colour | Gold |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band type | Bracelet |
| Band width | 24.0 mm |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Case back | Exhibition |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant Anti Reflective |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 41.0 mm |
| Water resistance | 100 m (330 feet) |
| Dial color | Black |
| Caliber | PO24 Skeleton |
| Country of origin | Swiss-Made |
| Crown | Pull and Push Crown |
| Movement type | Automatic |
| UPC | 840840147899 |















