Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BOSS1533S-0000-PR |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Rose Gold |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Rose Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736792804 |















