Lens Width: 99.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RYLANS-0PJP-KU |
| Brand Name | Jimmy Choo |
| Collection | Rylan |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Blue |
| Detailed lens color | Blue |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Browbar |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 99.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736351759 |















