Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | WENONA-G-S-PJP-56 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Wenona |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Blue |
| Detailed lens color | Dark Blue Shaded |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736736952 |















