Lens Width: 49.0 mm
Bridge Width: 23.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | JALENA-S-7RM-49 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 23.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Geometric |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 49.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736006079 |















