Lens Width: 59.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | OCTAVIA-G-S-RHL-59 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Gold Black |
| Detailed lens color | Smoke Gradient |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 59.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736737294 |















