Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | GWENITH-S-086-53 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Green Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Green |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886923410 |















