Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | SAVANNA-G-S-086-57 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Smoke Brown Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736805337 |















