Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | KARALYNS-07RM-56 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Karalyn |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Pattern Black |
| Detailed lens color | Shaded Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Butterfly |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736054865 |















