Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | MIS0131-S-10A-53 |
| Brand Name | Missoni |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Beige |
| Detailed lens color | Pink |
| Frame color | Beige |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Oval |
| Lens color | Pink |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736784656 |















