Movement: Automatic
Case Width: 42.0 mm
Water Resistance: 30 m (100 feet)
| SKU | RA-AC0P01E |
| Brand Name | Orient |
| Collection | Classic Bambino V4 |
| Band Colour | Brown |
| Band Material | Leather |
| Band type | Strap |
| Band width | 22.0 mm |
| Clasp | Pin Buckle |
| Case crystal | Mineral Crystal |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 42.0 mm |
| Water resistance | 30 m (100 feet) |
| Dial color | Green |
| Movement type | Automatic |
| UPC | 4942715031725 |














