Lens Width: 99.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 125.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | PIVLOCKASANA-N-1ED-99 |
| Brand Name | Smith Optics |
| Collection | Pivlockasana |
| Arm length | 125.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Green |
| Detailed lens color | Silver |
| Frame color | Green |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Wrap |
| Lens color | Silver |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 99.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 762753932570 |















