Movement: Automatic
Case Width: 41.0 mm
Water Resistance: 200 m (660 feet)
| SKU | RA-AA0820R |
| Brand Name | Orient |
| Collection | Sports Kamasu Arabic |
| Band Colour | Grey |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band type | Bracelet |
| Band width | 22.0 mm |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant |
| Case material | Stainless Steel |
| Case width | 41.0 mm |
| Water resistance | 200 m (660 feet) |
| Dial color | Red |
| Movement type | Automatic |
| UPC | 4942715030056 |














